+372 55 696 970 · info@joematkad.ee

Kahepäevane kanuumatk Rõhu-Ilmatsalu-Tartu

Mõnus kahepäevane ilma matkajuhita kanuuretk telkimisega RMK laagriplatsil ja jalutuskäikudega metsaradadel, sobib hästi algajatele kanuutajatele, kuid pakub mõnusa looduselamuse ka kogenud veematkajatele.

Matka raskusaste on pigem kerge, teab mis sportlikuks eneseületamiseks valmis olema ei pea, eelnev kanuusõidukogemus ja mingi eriline füüsiline võimekus pole hädavajalikud. Matkalistel jääb piisavalt aega ka peatuspausideks, eesmärgiks on ennekõike looduse nautimine.

MARSRUUT

Aitame teid Viljandi maanteelt Rõhu silla juurest (kaugus Tartu südalinnast ca 18 km) Elva jõele. Matk kulgeb täies ulatuses allavoolu, möödutakse Ulila külast, pärast seda kulgeb suurem osa marsruudist inimtühjal asustamata alal luhtade, metsade ja soode keskel.

Elva jõelt jõuate te Emajõele, ööseks jääte laagrisse Ilmatsalu matkaraja ääres olevale RMK laagriplatsile (valida on mitme hooldatud laagriplatsi vahel). Ilmatsalus saab jalutama minna metsaradadele või uudistada Ilmatsalu kalatiike, mis on rikkaliku veelinnu kooslusega ala.

Järgmisel päeval siirdute Ilmatsalust tagasi Emajõele, suurem osa teekonnast jääb üpriski hõreda asustusega piirkonda, saate käia metsas jalutamas, uudistada Emajõele jäävaid saari jne. Retk lõppeb Tartus Lubja tänava otsas Sõudeklubi juures. Sinna saab soovi korral jätta ootama oma auto.

MATKA KAART

P.S. Matka alguspunkti lähedale pääseb ka ühistranspordiga (Väike-Ulila bussipeatus on 1,3 kilomeetri kaugusel), bussiaegasid saab vaadata siit SIIT.

HINNAKIRI
  • 1-2 inimest = kokku 70 €
  • 3+ inimest = 35 €/inimene

Hind sisaldab

– kohta kanuus
– sõiduvarustust (päästevesti ja mõla)
– sõidueelset instruktaaži
– kanuude transporti retke alguspunkti

Vajadusel saame matka alguspunkti oma autoga kaasa võtta kuni 4 inimest.

Lisavõimalused

  • Kui vaja, siis saame pärast matka 15-eurose lisatasu eest autojuhid retke alguspunkti jäetud sõiduvahendite juurde viia.
  • Soovi korral tuleb grupiga kaasa meie matkajuht, matkajuhi kaasakutsumine üheks päevaks maksab 40 € ja kaheks päevaks 70 €.
VARUSTUS

Endal tuleks kaasa võtta:
– magamiskott
– telk
– matkamatt
– oma toidumoon kaheks päevaks
– piisavalt juua
– sobiv riietus
– laetud akuga telefon
– rõemus meel ja matkamise tuju

TEADMISEKS ENNE MATKALE TULEKUT
  • Vali sobiv riietus, tutvu ilmaprognoosiga.
  • Võta kindlasti kaasa piisavalt juua (alkoholi soovitame veel viibides vältida).
  • Paki oma telefon ja varuriided veekindlasse kotti.
LISAINFO JA TELLIMINE

E-postiga: info@joematkad.ee
Telefonitsi: (+372) 55 69 69 70